Szyby do okien

Akcesoria Dekorplast

Czym są szyby zespolone?

Szyby zespolone to techniczne określenie szyb termoizolacyjnych, składających się z dwóch lub więcej tafli szkła, oddzielonych hermetycznie zamkniętą przestrzenią międzyszybową, zwaną komorą. Całość jest otoczona ramką dystansową. Szyby zespolone charakteryzują się doskonałą szczelnością. W miejscach łączenia tafli z ramką dystansową używa się specjalnych materiałów klejąco-uszczelniających, które zapewniają stabilność konstrukcji oraz skuteczną izolację od czynników zewnętrznych.

Szyby
Szyby dźwiękochłonne

Szyby dźwiękochłonne

Aby zapewnić właściwy komfort lub nawet zamieszkanie w danym miejscu, konieczne jest ograniczenie poziomu hałasu. Ochrona przed hałasem jest niezbędna tam, gdzie niemożliwe jest usunięcie źródła dźwięku. W takich sytuacjach używa się szyb dźwiękochłonnych. Zestawy dźwiękochłonne opierają się na asymetrycznej budowie szyb, elastycznych połączeniach oraz zastosowaniu gazów tłumiących w przestrzeni między szybami. Wybierając odpowiednie izolacje dźwiękową, należy zawsze określić źródło hałasu.

Szyby przeciwsłoneczne

Szyby przeciwsłoneczne

W szybach zespolonych zwykle używa się szkieł przeciwsłonecznych. Ich głównym celem jest redukcja ilości przenikającej energii słonecznej, chroniąc tym samym pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem. Dodatkową zaletą w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań jest zmniejszenie kosztów klimatyzacji. Szkła przeciwsłoneczne można podzielić na dwie grupy: absorpcyjne i refleksyjne. Ze względu na wygląd, sposób produkcji i zasadę działania wyróżniamy:

Szkło barwione w masie ( absorpcyjne )

Podstawowym rozwiązaniem jest użycie szkła barwionego w masie. Szkło to jest zabarwione podczas procesu wytapiania w hucie. Odpowiednie zabarwienie (np. niebieskie, brązowe, grafitowe, zielone) powoduje silne pochłanianie określonej części promieni. Dzięki zjawisku absorpcji, szkła barwione nagrzewają się, pochłaniając około 50% energii słonecznej, a następnie rozpraszają ją na zewnątrz. Szkła absorpcyjne cechują się niskim stopniem odbicia światła. W zależności od potrzeb, dobiera się odpowiednią barwę i grubość szkła, ponieważ działanie szkła absorpcyjnego zwiększa się wraz z grubością.

Szkło refleksyjne

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła z naniesioną powłoką refleksyjną (Reflex). Powłoka ta jest nanoszona na szkło podczas procesu produkcji i służy do odbijania zarówno światła widzialnego, jak i ciepła słonecznego. Zastosowanie powłok o różnych barwach, oprócz regulacji bilansu energetycznego, często służy poprawie estetyki budynku. Obie rodzaje szkła przeciwsłonecznego można dowolnie łączyć z innymi rodzajami szkła. Połączenie szkła przeciwsłonecznego z szkłami niskoemisyjnymi lub szkłami o właściwościach antywłamaniowych w jednym zestawie zespolonym pozwala spełnić oczekiwania wizualne użytkowników. Tego rodzaju rozwiązanie umożliwia tworzenie wielofunkcyjnych zestawów, skutecznie chroniących przed niepożądaną wymianą energii przez cały rok.

Szyba laminowana

Szyba laminowana

Szyba laminowana składa się z dwóch warstw szkła, pomiędzy którymi znajduje się folia PVB (poliwinylbutyral) - materiał o wysokiej odporności na rozerwanie. W przypadku uszkodzenia szyby, szkło pozostaje przyklejone do folii, minimalizując ryzyko zranienia. Folia PVB zapewnia również ochronę, zwiększa izolację akustyczną oraz redukuje przenikanie promieniowania UV.

Masz pytanie? Mamy odpowiedź!

Skontaktuj się z nami

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

Wysyłanie formularza

Wybierz opcję dostawy

Odbiór osobisty

Dekorplast - logo firmy

Dekorplast Sp. z o.o. -
Producent okien i drzwi PVC i ALU